Náš “tovární” jezdec Petr “Čáp” Čapek zakončil první část úspěšné sezóny ziskem titulu v časovce jednotlivců na amatérském mistrovství ČR v kategorii M40.

Více nám o tom poví samotný Čáp

Zdravím všechny závoďáky, silničáře zvlášť a časovkáře obzvlášť.

Ať se nám to líbí, nebo ne, jsme již za půlkou závodní silničářské sezóny.
Vesměs nedeštivé počasí a tím i logicky suché silnice nám všem nahrávají k tréninkům v kteroukoliv denní dobu. Řada z nás využívá větrných dnů k plnění oblíbených segmentů a honění se za Komy. Takovýto způsob tréninku často praktikuji, tyto vložené “závody” během švihu nutí opravdu máknout a tím se výkonnostně posunout.
V Salce jsme se přenesli nejprve na závody do kopců (Komárka, těžká Lesná, Dlouhá Louka). Trošku na sobě zjišťuju, že kombinace rychlosti po rovinách a horkého počasí mi ubrala výkonnosti v kopcích. Stále ovšem platí, že nejlepší trénink je závod, takže se do kopců prostě musí.
Další etapa tří závodů byla na rovinatém okruhu v Zavadilce. Tady mám zcela jasno, vzhledem k blížícímu se Mistrovství republiky vynechávám hromadný závod (ztrácím tím průběžné vedení v Sal) a účastním se pouze dvou závodů. Prvním je časovka trojic s oddílovými kolegy (T. Viktorin a J. Hruška), končíme druzí v kategorii za silným týmem z BrnoCycling. Druhým závodem je časovka jednotlivců, kde porážím všechny favority nadcházející Mistrovské časovky.
Mistrovství republiky SAC se koná na Moravě, což je 5 hodin jízdy, s Láďou Lebedou (kategorie M60) jedeme o den dřív. Projíždíme trať a do druhého dne sledujeme (nevalnou) předpověď počasí. Ta byla naprosto přesná, Láďa odjíždí celou časovku za deště a větru a v neskutečně nabité kategorii M60 bere supr desátý místo.
Má kategorie už startuje bez deště, silnice místy osychá, i tak jsem v zatáčkách (tak jak je mým zvykem) opatrný, radši zpomalit, než se smotat. Na budíku sleduji pouze průměrnou rychlost, hrudní pás nějak blbne, takže tepy k ničemu a na cílové rovině dotláčím průměr na 45km/h. Tuším, že bedna z toho musí být. Byla. A byla (těsně) ta nejvyšší, takže konečně tričko a spokojenost:-)
Pro hromadný závod házím ručník do ringu ještě před startem, profil je pro mě hodně těžký…no bez komentáře.
Začátek srpna budou Mistráky v kategorii Masters, takže je potřeba formu ještě vyšponovat a odpracovat ještě několik tvrdých tréninků.

Čáp.