Požádali jsme našeho testovacího jezdce Petra Čapka, aby nám napsal pár vět o tom, jak se mu daří v letošní sezóně a jak probíhala zimní příprava na ní.

Zdravím všechny závoďáky, silničáře zvlášť a časovkáře obzvlášť

dostal jsem nelehký úkol, zhodnotit začátek letošní sezóny, i když počty ve finále jsou jednoduché.
Zimní příprava od listopadu probíhala parádně, od posilovny až po velmi oblíbené (volné) švihy ve tmě. Výkonnostní psinka, která ne mě dopadla v březnu mi vystavila stopku na první dubnové závody v Uacu, takže tréninky se změnili jen na občasné vyjížďky.
Do rozjetého závodního vlaku jsem zcela vyléčen a odpočatý (hlava i tělo) naskočil ke konci dubna, u mě již naprostou klasikou, co víkend, to časovka. Salka, Masters, Uac, 4 časovky a 4 vítězství v kategorii s bonusem i vítězstvích celkových a třešničkami na dortech v podobě skalpů top časovkářů Petra Nováka (Sportraces-Isaac Team) nebo Tomáše Kotrlíka (Lawi Stars-Giant). Plán na rychlostní průměr přes 46km/h se zatím nekoná, ale jsme teprve na začátku 🙂
Další část sezóny bude patřit Salce, kde jsou v kalendáři především hromadné závody nabité kopcema, kde budu testovat kola Spinolla. Přípravu směřuji k prvnímu vrcholu sezóny a tím je MČR SAC v časovce i hromaďáku, kde už druhou dekádu čekám a bojuji (neúspěšně, ale vytrvale) o tričko. Formu napoví těsně před Mistrovstvím již tradiční časovky v Roudnici.
Takže do půlky července končí tréninkový počochtávání a začínají tréninky v kopcích a rozhodně se můžeme potkávat při interválkách na oblíbeném koridoru:-)

Čáp.