Kola Spinollo se zaplétají dráty DT Swiss a SAPIM.


Pro klasické výplety používáme tyto špice:

dt_competitionDT Swiss Competition – zeslabovaný nerezový drát, černý nebo stříbrný, průměr 2 – 1,8 – 2mm, vysoká pevnost v tahu. Hmotnost 1ks – 5g. Certifikát CE79100.

Dráty mají kulatý profil. Pro snížení hmotnosti jsou ve střední části zeslabené ze 2mm na 1,8mm. Dráty jsou kované za studena ze speciální nerezové slitiny.

 

dt_new_aeroDT Swiss New Aero – Plochý tvar ve střední části je 3,3mm, proto je nutno použít náboje s děrami pro aero dráty, např. NOVATEC, Powerway. Rozměr 2mm zploštělý ve střední části na 3,3x1mm. Barva stříbrná nebo černá – elektroforéza. Hmotnost 1ks – 6g. Certifikát CE79100.

Jedny z nejširších aero drátů na kolo. Eliptický tvar zaručuje dokonalé aerodynamické vlastnosti. Šíře 3,3mm ve střední části špice zaručuje zapleteným kolům „agresivní“ vzhled.

 

 

sapim-cx-ray-3SAPIM CX-Ray vykazuje nejlepší výsledky v testování únavy každého paprsku. Jeho jedinečná pružnost a pevnost ho předurčují pro většinu cyklistických disciplín. Střední část paprsku je tažena a vykována se specifickým aero profilem. CX-Ray paprsky jsou používány špičkovými cyklistickými  závodníky a triatlonisty po celém světě. Pevnost v prostřední části 1600 N/mm2, hmotnost 1ks 4,25g. Dráty SAPIM CX Ray máme v délkách pro zapletená kola s ráfky o profilu 38mm!

 

 

 

 

DT_aerolite_800DT Swiss AeroLite velmi lehké a aerodynamické ploché dráty. Dvakrát zeslabované špice jsou z vysoce kvalitní nerezové oceli, kované za studena CTF. Plochý paprsek Aerolite se vejde do standardní příruby náboje. Černá barva, rozměr 2mm, ve střední části zploštělý na rozměr 2,3 x 0,9mm. Hmotnost 1ks – 4,4g. Certifikát CE79100.

 

 

 

 

 


 

Pro zapletená kola s přímým tahem Straight Pull používáme tyto špice:

dt_competition_spDT Swiss Competition Straight Pull – zeslabovaný nerezový drát s rovnou hlavičkou, černá barva,  průměr 2 – 1,8 – 2mm, vysoká pevnost v tahu. Hmotnost 1ks – 5g. Certifikát CE79100.

Dráty s rovnou hlavou a přímým tahem – Straight Pull umožňují postavit velmi tuhá kola s příznivou hmotností.

 

 

dt-aero-comp-spDT Swiss Aero Comp Straight Pull plochý nerezový drát, kovaný za studena. Rovná hlavička pro výplety Straight Pull. Černá barva, rozměr 2mm, ve střední části zploštělý na rozměr 2,3 x 1,2mm. Hmotnost 1ks – 5,9g. Certifikát CE79100.

Dráty Aero Comp jsou vhodné pro aerodynamické výplety s náboji s přímým tahem.

 

blankDT Swiss AeroLite SP velmi lehké a aerodynamické ploché dráty s rovnou hlavičkou pro Straight Pull náboje. Dvakrát zeslabované špice jsou z vysoce kvalitní nerezové oceli, kované za studena CTF. Černá barva, rozměr 2mm, ve střední části zploštělý na rozměr 2,3 x 0,9mm. Hmotnost 1ks – 4,4g. Certifikát CE79100.


 

Niple:

pho-dtstandard-aluminium-black-pro-lock-p-mainNiple DT Swiss Pro Lock Alu zvyšují životnost výpletu. U těchto niplí je aplikován integrovaný zajišťovací systém proti uvolnění vyvinutý a vyrobený u DT Swiss. Dvoukomponentní lepidlo v závitu niple zamezuje i při extrémním provozu uvolnění spojení niple/paprsek, a tím zajišťuje stále konstantní napnutí paprsku. DT Pro Lock niple lze použít jak pro ruční tak i strojové vyplétání. Použití pro všechny výplety, u kterých je vyžadována vysoká spolehlivost a bezpečnost při extrémním zatížení. Barva černá, hmotnost niple 0,35g.

 

 

DT_ProLock_AluNiple DT Swiss Pro Lock mosazné zvyšují životnost výpletu. U těchto niplí je aplikován integrovaný zajišťovací systém proti uvolnění vyvinutý a vyrobený u DT Swiss. Dvoukomponentní lepidlo v závitu niple zamezuje i při extrémním provozu uvolnění spojení niple/paprsek, a tím zajišťuje stále konstantní napnutí paprsku. DT Pro Lock niple lze použít jak pro ruční tak i strojové vyplétání. Použití pro všechny výplety u kterých je vyžadována vysoká spolehlivost a bezpečnost při extrémním zatížení. Barva černá, hmotnost niple 1,2g. Mosazné niple umožňují vyšší napnutí drátů než Alu niple.